prev next

به گزارش دفاع پرس از دزفول، سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا شامگاه پنج‌شنبه در یادواره سردار شهید احمد سوداگر و ۲ هزار و ۶۰۰ شهید شهرستان دزفول در محل حسینیه ثارالله این شهرستان، اظهار داشت: مردم خوزستان به فرموده معمار کبیر انقلاب (ره)، دین خود را به اسلام ادا کردند.

وی با بیان اینکه مسئولان نظام همواره به فکر خوزستان و حل مشکلات این استان هستند، افزود: دولت و مجلس شورای اسلامی در تعامل با یکدیگر در برنامه ششم توسعه کشور پیش‌بینی‌های خوبی برای خوزستان داشته‌اند تا این استان به خوزستانی آباد، پیشرفته و بانشاط تبدیل شود که البته این مهم با حمایت مردم امکان‌پذیر است.

سرلشکر صفوی، موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی با برداشت ۱،۵ میلیارد دلار از صندوق ذخیره توسعه ملی برای کمک به حل مشکلات بخش آب‌ و خاک استان‌های خوزستان و ایلام را گامی مهم در راستای کمک به حل مشکلات این استان‌ها برشمرد.

وی استان خوزستان را به عنوان قلب تپنده ایران اسلامی معرفی کرد و گفت: حق مردم خوزستان بیش از این‌ها است و مسئولان باید دین خود را به مردم خوزستان ادا کنند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در ادامه بر انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان کشور تأکید کرد و اظهار کرد: اگر بتوانیم فرهنگ دفاع مقدس را به جوانان زیر ۳۰ سال کشور منتقل کنیم، این نسل تحت تأثیر رسانه‌ها و تفکر انحرافی دشمنان قرار نمی‌گیرد.

وی الگوپذیری از فکر و اندیشه، اخلاق، رفتار و کارآمدی شهدا از سوی جوانان به ویژه مسئولان را ضروری دانست و گفت: مسئولان شیوه‌های صحیح مدیریت را باید از شهدا بیاموزند تا بتوانند به درستی برای یک شهر و یا استان برنامه‌ریزی کنند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا، برگزاری یادواره شهدا را گامی مهم در راستای شناخت تفکر، اندیشه، اخلاق، رفتار و کارآمدی شهدا معرفی کرد و گفت: یادواره شهدا حرکتی مهم و اثرگذار در راستای انتقال فرهنگ ایثار، شهادت و دفاع مقدس به نسل جوان است.

سرلشگر صفوی در ادامه با بیان اینکه مردم دزفول جانانه و فداکارانه ۳۹ سال در مقابل مشکلات، مقاومت کردند، گفت: برگزاری این‌گونه مراسم‌ها یادآوری کننده مقاومت مردم دزفول است.

وی افزود: ۲ هزار و ۷۰۰ روز دزفول در مقابل دشمن ایستادگی کرد و با همت و حق‌طلبی‌های امام‌جمعه فقید دزفول، آیت‌الله قاضی، مردم دزفول این شهر را ترک نکردند و هر هفته نماز جمعه به پا کردند که این‌ها درس مقاومت است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با تأکید بر معرفی هر چه بیشتر حماسه ۲ هزار و ۷۰۰ روز مقاومت مردم دزفول در طول هشت سال دفاع مقدس افزود: همه اقشار جامعه به ویژه دانشجویان باید با شهر دزفول و مقاومت مردم این شهر در هشت سال دفاع مقدس آشنا شوند تا فرهنگ ایثار و مقاومت در جامعه گسترش یابد.

وی اظهار کرد: اینکه شهری در طول هشت سال شبانه‌روز زیر بمباران ۲ هزار و ۵۰۰ گلوله توپ و ۱۷۶ موشک دوربرد دشمن قرار گیرد و ۱۹ هزار واحد مسکونی، آموزشی و تجاری آن تخریب شود، اما تسلیم نشود، دارای پیام مهمی برای نسل جوان جامعه است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در ادامه به تشریح ویژگی‌های سردار شهید احمد سوداگر پرداخت و گفت: این سردار و فرمانده ارشد دوران دفاع مقدس بعد از جنگ نیز باانرژی و نبوغ پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس را راه‌اندازی کرد و جوانان را با ویژگی‌های بارز دفاع مقدس به‌صورت علمی آشنا کرد.

وی سردار شهید سوداگر را نمونه بارز از مردم دزفول معرفی کرد و گفت: شهید سوداگر با وجود اینکه در جنگ یک پای خود را از دست داده بود و بیش از ۱۰ بار تا مرز شهادت پیش رفته بود، اما هرگز از دشمن هراس نداشت. وی این روحیه را در دوران بعد از جنگ حفظ کرد و در صحنه سیاسی کشور و رویارویی با سیاستمداران نیز ملاحظه سیاسی نمی‌کرد و صادقانه و با قاطعیت نظر خود را بیان می‌کرد.

برچسب ها:

نظر شما!!